wtorek, 24 grudnia 2013

297. Wigilia


Scrambled eggs on butter with onion served with rucola and spelt bread with butter, cheddar and avocado

Nadal nic nie czuję. Najchętniej pojechałabym do Zakopanego, spacerowała po oświetlonych Krupówkach i piła wódkę z przystojnymi góralami (wciąż pamiętam tych, których poznałam 3 lata temu!). A teraz idę do kuchni. Czeka mnie lepienie daktylowych pralinek, robienie dyniowej zupy z szafranem i grzybami, pieczenie chleba dyniowego, robienie carpaccio z buraka i pierogów z ciasta francuskiego z kaszą jaglaną. Nasza wigilia jest zupełnie inna. Ale nie mówię, że gorsza.

Kochani. Życzę Wam spokojnych, pięknych i rodzinnych Świąt, udanego Mikołaja i dużo, dużo uśmiechu na co dzień. Żeby niczego Wam nie brakowało oraz zdrowia, ostatnio dowiedziałam się, że to przede wszystkim. Wesołych Świąt!

10 komentarzy:

 1. tej dyni to Ci zazdroszczę, bo sama bym zjadła taką zupę :) ostatnio nawet oglądałam Gordona Ramsaya na święta i robił takową :)
  Wesołych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 2. Udanych Świąt we wspaniałej atmosferze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie zbrodnią, a na pewno rzecza przykrą byłoby zwracanie szczególnej uwagi wyłącznie na jedzenie w czasie świąt. Każdy kraj ma swoje tradycje, ba - każdy region ma odmienne. Człowiek dostosowuje jedzenie do swoich upodobań, a w Wigilii ma ono służyć umileniu rozmów, spędzania wspólnie chwil :) A tak nawiasem, z chęcią spróbowałabym tak nietypowych potraw! Te pierogi na pewno wylądują kiedyś na moim (niekoniecznie świątecznym) stole.
  Życzę Ci spokojnych, radosnych Świąt - abyś w końcu poczuła tę magię i kiedyś z przyjemnością wracała do chwil spędzonych w ciągu najbliższych dni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Inna nigdy nie znaczy gorsza, inna to inna - nic więcej:)
  Nic nie mów o Zakopanym... ileż bym dała, żeby teraz tam się znaleźć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejsze, że ta Wigilia jest Wasza! :* Bądźcie razem, przy sobie, wspólnie się dzisiaj radujcie! Życzę Ci, abyś poczuła dzisiaj w sercu miłość i spokój :*

  OdpowiedzUsuń
 6. To, że inna absolutnie nie znaczy, że gorsza :)
  Również życzę Wesołych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż, ważne że jest w ogóle ;) hehehe

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne masz potrawy wigilijne ;) Nie takie ... nudne (?) :)
  Wesołych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 9. a ja bym chętnie przeżyła raz taką Wigilię. ważne, że w dobrej atmosferze i tego Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń